ankiety,

Jak zbijać hajs na "kapitale politycznym"?

13:38:00 aleqs 0 Comments

/pexels


Założyć fundację i walczyć o prawa dżdżownic zgarniając wszelkie datki na własne wynagrodzenia?
(Elbanowscy, Rydzyk)

Mówić to, co ludzie chcą słyszeć, a robić to, czym da się ich przekupić?
"Komunistyczne wzorce..." ;
Powiązania z Rosją antyrosyjskiego rządu...

Dorwać się do władzy i szarpać "publiczne" (czyli "niczyje") pieniądze jak Reksio szynkę?
Kumoterstwo i nepotyzm

Nie jesteś tak głupi żeby być politykiem? Wywalili Cię z agencji od PR? Nie masz zdolności przekonywania, że walczysz o słuszny cel, aby hajsy spłynęły wodospadem na Twoje konto?

Pojawiła się kolejna opcja - handel danymi osobowymi.

Zrób ankietę, uwiarygodnij ją dostępem do regulaminu, piękną stopką, brakiem reklam wokół. Nadaj jej dramatyczny lub pseudonaukowy tytuł i uwzględnij w niej najgorętsze w dzisiejszej polityce pytania. Uczestnikom obiecaj losowanie nagrody.

By the way - aby loteria była zorganizowana zgodnie z prawem polskim musi mieć zgodę urzędu celnego w ramach kodeksu ds gier hazardowych i być przeprowadzona przez licencjonowaną państwowo osobę. Urząd musi też zaakceptować regulamin i wymaga zamieszczenia w nim odpowiednich adnotacji. Jeśli w regulaminie nie macie zapisu o ww. zgodzie ani o osobie prowadzącej - najprawdopodobniej robią Was w bambuko.

Aby wziąć udział w losowaniu wymagaj od Uczestników wszystkich możliwych danych osobowych.

Natychmiast sprzedaj pozyskane dane. Wszystkim możliwym firmom. Uważaj! Najbardziej zainteresowane będą firmy nie dbające o wiarygodność pozyskanych danych, które nękają pozyskane kontakty na wszystkie możliwe sposoby. Oni łykną wszystko, niestety też tanio.

GRATULACJE!
Właśnie zrobiłeś biznes życia na oszukiwaniu ludzi i możesz wypierdalać na Karaiby zanim UOKiK, GIODO, lub dres z bejzbolem wjadą Ci na chatę.

"Top" firmy w moim osobistym rankingu chamskiego handlu danymi, mimo że bardzo staram się uważać co komu gdzie i jak udostępniam, to:
Axciom - nie wiem w jaki sposób pozyskali dane, możliwe że nielegalnie...
Mobime - ankiety

Pamiętajcie - czytajcie regulamin, sprawdzajcie administratora danych osobowych, sprawdzajcie opinie na temat danej akcji bądź firmy, sprawdźcie czy konkurs/loteria jest legalnie = poprawnie zorganizowany i dopiero możecie sobie pozwolić na udostępnienie jakichkolwiek danych.

Nie liczcie na to, że takie przypadkowe ankiety pozwolą Wam się wyrazić i wpłyną na opinię publiczną - jedyne PRAWDZIWE sondaże, to te prowadzone przez renomowane domy badawcze, np.: Nielsen, Millward Brown, Gfk, CBOS itp. ...

Niestety nie wiem jak to wygląda w Szwajcarii, bo nikt nigdy mnie jeszcze tutaj nie nękał sprzedażowo. Czyżby zjawisko typowo polskie, w naszym jakże liberalnym grajdołku, gdzie da się na 1000 sposobów ominąć prawo?

0 komentarze:

Aby zadbać o kulturę i merytorykę wypowiedzi oraz uniknąć spamu komentarze na tym blogu są moderowane. Bywam mocno zalatana, więc z góry przepraszam za opóźnienie w akceptacji bądź odrzuceniu komentarza.