lekarze,

Polskojęzyczni lekarze w Szwajcarii

15:33:00 aleqs 1 Comments

/pexels

Ameryki nie odkryję i nie wiem, czy istnieje jakaś wyższość lekarza polskojęzycznego nad nieznającym tego języka, ale możliwe, że są ludzie, którym zapewni to przynajmniej komfort psychiczny, o ile nie ułatwi komunikacji w ogóle.

Mój zaglucony mózg szybciej zadziałał niż pomyślał i okazało się, że nie trzeba było uruchamiać żadnej akcji "zróbmy listę polskich lekarzy", bo od dawna już takie funkcjonują.

Niemniej zamiast przekopywać się przez forum czy bezkresnie googlować podrzucam poniżej linki:

doctorfmh.ch - lista lekarzy z uprawnieniami do wykonywania zawodu w Szwajcarii (w Szwajcarii trzeba mieć papier nawet na łapanie pcheł ;) niemniej masz pewność przynajmniej, że korzystasz z kompetentnej i legalnie pracującej osoby i łatwo ją znaleźć poprzez odpowiednie stowarzyszenia - chyba każdy zawód takowe ma, tak jak i w tym linku)
! Polecam korzystać z "advanced search", a nie tylko po kodzie ;)

polscylekarze.org - lista polskich lekarzy na świecie z wyszukiwarką ofc

forum-polonii.ch - lista lekarzy na forum polonii

Znasz jeszcze jakieś warte uwagi linki? Skomentuj lub podeślij :)

1 komentarz:

  1. Update: jestem zaszokowana jak wielu polskich lekarzy można łatwo znaleźć w Szwajcarii (nawet nie szukających polskich).
    Szukałam ginekologa w mojej okolicy - na liście pierwszych pięciu osób trzy o polskim pochodzeniu. Szukałam okulisty - znalazłam Polaka obok siebie. Niesamowite, ale w sumie logiczne - gdzie są Polscy lekarze których w Polsce jest za mało? Za granicą ;)

    OdpowiedzUsuń

Aby zadbać o kulturę i merytorykę wypowiedzi oraz uniknąć spamu komentarze na tym blogu są moderowane. Bywam mocno zalatana, więc z góry przepraszam za opóźnienie w akceptacji bądź odrzuceniu komentarza.